Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Inicjatorem spotkań na Polach Lednickich był dominikanin, o. Jan Góra. Co roku w wydarzeniu bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Fot. Archiwum prywatne
Inicjatorem spotkań na Polach Lednickich był dominikanin, o. Jan Góra. Co roku w wydarzeniu bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Fot. Archiwum prywatne
Inicjatorem spotkań na Polach Lednickich był dominikanin, o. Jan Góra. Co roku w wydarzeniu bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Fot. Archiwum prywatne
Inicjatorem spotkań na Polach Lednickich był dominikanin, o. Jan Góra. Co roku w wydarzeniu bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Fot. Archiwum prywatne
Inicjatorem spotkań na Polach Lednickich był dominikanin, o. Jan Góra. Co roku w wydarzeniu bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Fot. Archiwum prywatne
Inicjatorem spotkań na Polach Lednickich był dominikanin, o. Jan Góra. Co roku w wydarzeniu bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Fot. Archiwum prywatne
Inicjatorem spotkań na Polach Lednickich był dominikanin, o. Jan Góra. Co roku w wydarzeniu bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Fot. Archiwum prywatne
Inicjatorem spotkań na Polach Lednickich był dominikanin, o. Jan Góra. Co roku w wydarzeniu bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Fot. Archiwum prywatne
Inicjatorem spotkań na Polach Lednickich był dominikanin, o. Jan Góra. Co roku w wydarzeniu bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Fot. Archiwum prywatne
Inicjatorem spotkań na Polach Lednickich był dominikanin, o. Jan Góra. Co roku w wydarzeniu bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Fot. Archiwum prywatne
Inicjatorem spotkań na Polach Lednickich był dominikanin, o. Jan Góra. Co roku w wydarzeniu bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Fot. Archiwum prywatne
Inicjatorem spotkań na Polach Lednickich był dominikanin, o. Jan Góra. Co roku w wydarzeniu bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Fot. Archiwum prywatne
Na Polach Lednickich zakończyło się XXIII Spotkanie Młodych Lednica 2000. Przez cały dzień pielgrzymi wspólnie modlili się ale także śpiewali, tańczyli i rozmawiali.
Lednica to jedno z największych i najważniejszych spotkań młodych chrześcijan w Polsce.

W tegorocznym spotkaniu nad brzegiem jeziora Lednica wzięło udział ponad 60 tys. pielgrzymów z Polski i świata. To miejsce szczególne, powrót do źródeł i odnowienie wiary - powiedział Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

- Zawsze wskazać, gdzie jest źródło jest bardzo pożyteczne. Wielu bardzo chętnie zmierza tutaj do źródła i wyjeżdża stąd na tyle podniesionymi na duchu, że przyjeżdżają w kolejnym roku. Ja sam opuściłem tylko jedną Lednicę - przyznał abp Gądecki.

Młodzi ludzie podkreślają, że Lednica to miejsce wyjątkowe i na koniec trudno im opanować emocje.

- Nie do opisania; było tak cudownie, ze chce się wracać, chce się tu być. - Jak co roku: wielkie zaskoczenie. Wiele osób, które przychodzą tu, żeby poszukać - mówili.

Inicjatorem spotkań na Polach Lednickich był dominikanin, o. Jan Góra. Co roku w wydarzeniu bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób.

Spotkanie Młodych Lednica 2000 zakończyło tradycyjne, nocne przejście pielgrzymów przez "Bramę Rybę", symbolizujące ponowny wybór Chrystusa.
Relacja Przemysława Lisa

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty