Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Podczas konferencji prasowej Andrew Cuomo poinformował, że liczba śmiertelnych ofiar epidemii w Nowym Jorku przekroczyła 5400. źródło: https://twitter.com/nygovcuomo
Podczas konferencji prasowej Andrew Cuomo poinformował, że liczba śmiertelnych ofiar epidemii w Nowym Jorku przekroczyła 5400. źródło: https://twitter.com/nygovcuomo
Gubernator Andrew Cuomo poinformował, że w ciągu minionej doby zmarło 731 osób. W całych Stanach Zjednoczonych liczba zarażonych przekroczyła 370 tysięcy.
Podczas konferencji prasowej Andrew Cuomo poinformował, że liczba śmiertelnych ofiar epidemii w Nowym Jorku przekroczyła 5400.

Gubernator zwrócił jednak uwagę, że liczba nowych hospitalizacji wzrosła tylko o niespełna 700, a liczba pacjentów na oddziałach intensywnej terapii o 89.

Andrew Cuomo poinformował, że w stanie Nowy Jork nie zabraknie łóżek szpitalnych i respiratorów. Wyraził też przekonanie, że zwiększenie dystansu społecznego przynosi rezultaty.

Zaapelował do mieszkańców o respektowanie wytycznych dotyczących pozostania w domach.

W całych stanach Zjednoczonych liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa zbliża się do 12 tysięcy.

Prezydent Donald Trump powiedział jednak, że widzi światło w tunelu i że Ameryka wygra walkę z groźnym wirusem. Zaapelował jednocześnie o stosowanie się do rządowych wytycznych.

Zalecają one pozostawianie w domach z wyjątkiem wyjść do sklepu, apteki czy na spacer, utrzymywanie dwumetrowej odległości od innych osób, mycie rąk oraz w noszenie domowej produkcji masek z tkaniny w miejscach, gdzie trudne jest utrzymanie dystansu społecznego.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty