Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Raport Ministerstwa Zdrowia potwierdza kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce.
Godz. 18.47
Ministerstwo Zdrowia informuje o 205 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarły kolejne 23 zakażone osoby.

Najwięcej potwierdzonych przypadków dotyczy: osób z województwa mazowieckiego (67), łódzkiego (42), małopolskiego (18), podlaskiego (18), wielkopolskiego (16), śląskiego (15) i podkarpackiego (12.)

Zmarli, to 12 osób z województwa mazowieckiego, 4 osoby z województwa kujawsko-pomorskiego, 3 osoby z województwa śląskiego i po jednej osobie z województw:
wielkopolskiego, podlaskiego, pomorskiego i świętokrzyskiego. Większość to osoby starsze z chorobami współistniejącymi.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosi 5205, 159 osób zmarło.

Godzina 15:20
Ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 7 tysięcy testów. W sumie od początku epidemii przebadano łącznie 99 tysięcy 284 próbek. Wynik negatywny stwierdzono w 94 tysiącach 284 przypadkach. Pozytywny wynik potwierdzający zakażenie był w 5 tysiącach próbek.

Godzina 12:55
Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że od 4 marca, kiedy stwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem, naliczono 5 tysięcy chorych. Z powodu zakażenia i powikłań zmarło 136 osób, 222 wyzdrowiały. Rzecznik dodał, że wśród siedmiu osób, które zmarły w ciągu ostatniej doby, większość stanowili ludzie mający ponad 70 lat. Wojciech Andrusiewicz podkreślił, że codziennie są wykonywane nowe testy na obecność koronawirusa. W Polsce jest ponad 300 tysięcy testów genetycznych, a 500 tysięcy jest zakontraktowanych i zmierza do Polski. Laboratoria mogą przeprowadzić 13 tysięcy testów na dobę.

Godz. 10.05
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 152 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych testami laboratoryjnymi. Podano również, że zmarło kolejnych 7 osób.

Nowe przypadki stwierdzono w 13 województwach. Najwięcej zachorowań odnotowano w województwie wielkopolskim - 29 chorych, województwie śląskim - 28 oraz województwie zachodniopomorskim - 27 chorych.

Zmarłe osoby, u których stwierdzono choroby współistniejące to: 84-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 59-letnia kobieta ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim, 87-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu oraz kobiety w wieku 83 i 80 lat ze szpitala w Łańcucie. Zmarł również 57-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

Od początku epidemii w Polsce odnotowano 5000 przypadków zakażeń koronawirusem. 136 osób zmarło.Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty