Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Prezydent Andrzej Duda. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Prezydent Andrzej Duda. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
20 lat temu rolnicy obronili Cukrownię Kluczewo przed sprzedażą w niemieckie ręce. W rocznicę strajków prezydent Andrzej Duda podziękował gospodarzom za walkę.
Bój o to, aby Skarb Państwa nie sprzedał zakładu niemieckiej spółce Nordzucker trwał 5 lat. Rolnicy zorganizowali 120-dniowy strajk okupacyjny w cukrowni, a także kilka protestów przed Zachodniopomorskim Urzędem Wojewódzkim w Szczecinie czy też w siedzibie ministra.

Ostatecznie zakład włączony został do Krajowej Spółki Cukrowej.

- Chwała wam za to - mówił prezydent Andrzej Duda: - Chcę kontynuować politykę wspierania i obrony polskiej własności i jej rozwijania. Dziękuję w tym miejscu wszystkim rolnikom, którzy obronili kiedyś Cukrownię w Kluczewie 20 lat temu. Akurat w lipcu jest 20. rocznica. Obronili polską własność, chwała im za to.

Obecnie Cukrownia Kluczewo współpracuje z ponad 700 rolnikami.
- Chwała wam za to - mówił prezydent Andrzej Duda: - Chcę kontynuować politykę wspierania i obrony polskiej własności i jej rozwijania.

Dodaj komentarz 7 komentarzy

jedyne, o co Duda dbał i dbać chce nadal, to OCHRONA AFERZYSTÓW z PiS!
Kto zablokował wejście w życie ustawy o jawności majątków CZŁONKÓW RODZIN polityków?
Duda.
Polityków PiS, którzy sami "biedni" jak mysz kościelna, bo majątki na żony i pociotków przePiSane!
Polityków, których rodziny tuczą się na majątku państwowym.
Czyli - ŻERUJĄ NA NAS. Na Polakach.
Cóż to za niesamowity zbieg okoliczności, że akurat w latach 1997-2001 był rząd Jerzego Buzka, który od 2004 roku jest europosłem z ramienia Platformy Obywatelskiej. Dziś, jako 80-letni europoseł, pisze, że: "Polska potrzebuje lidera, który będzie budował przyszłość, a nie ciągle oglądał się w przeszłość". W sumie, nie ma się czemu dziwić, bo kto by chciał przypominać o takiej przeszłości... ;/
Ha ha o jakiej kontynuacji on mówi ?
Duda dba jeszcze o pedofili... ciekawe ilu ułaskawi w drugiej kadencji?
Tyle, ile pokrzywdzonych ofiar zgłosi się do prezydenta, z wnioskiem o ułaskawienie swego krzywdziciela, jak było w tym przypadku.
Przez ostanie lata ilu żołnierzy z Gromu odeszło ze służby ? Ilu oficerów wysoką rangą którzy mieli doświadczenie w boju przeszło na przedwczesną emeryturę ? Gdzie okręty podwodne gdzie helikoptery ? Terytorialsi to poziom wyszkolenia drużyny harcerskiej na początku obozu letniego. Co On chce kontynuować ?
@Stetinensis Troll i tak tego nie przyjmie do wiadomości.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty