Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Wystąpienie Rafała Trzaskowskiego na pl. Solidarności. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archwium]
Wystąpienie Rafała Trzaskowskiego na pl. Solidarności. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archwium]
Sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński uważa, że proces restrukturyzacji i zmian w PO, rozpoczęty w styczniu, będzie kontynuowany.
Gość Programu Trzeciego Polskiego Radia powiedział, że dzięki temu w ciągu trzech lat nowa, odrodzona Platforma Obywatelska wygra wybory. Podkreślił, że w przemianach będą uczestniczyć kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, Rafał Trzaskowski, i przewodniczący Platformy Borys Budka.

- Rafał Trzaskowski to przede wszystkim polityk grający zespołowo. Wie, że polityka to właśnie umiejętność wykorzystywania różnych osobowości w polityce. Z Borysem Budką myślę, że stanowią bardzo, bardzo dobrą parę. Najbardziej obiecującą parę w polskiej polityce na przyszłe lata - komentował Kierwiński.

Zdaniem Marcina Kierwińskiego, gdyby Rafał Trzaskowski wygrał wybory, to jednym z jego pierwszych posunięć powinien być gest wobec wyborców drugiej strony.

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała na podstawie 99,97 procent protokołów, że prezydent Andrzej Duda uzyskał 51,21 procent głosów w wyborach, a Rafał Trzaskowski otrzymał poparcie na poziomie 48,79 procent. Frekwencja wyniosła 68,12 procent.
- Z Borysem Budką myślę, że stanowią bardzo, bardzo dobrą parę. Najbardziej obiecującą parę w polskiej polityce na przyszłe lata - komentował Kierwiński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty