Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

W ocenie Pawła Poncyljusza wynik wyborów to sukces Andrzeja Dudy. źródło: https://www.facebook.com/poncyljusz.pawel
W ocenie Pawła Poncyljusza wynik wyborów to sukces Andrzeja Dudy. źródło: https://www.facebook.com/poncyljusz.pawel
Poseł i wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej, Paweł Poncyljusz powiedział, że zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich daje Polsce trzy lata spokojnych rządów. Po nich - w 2023 roku - odbędą się wybory parlamentarne.
Polityk, który był gościem Polskiego Radia 24, zwrócił uwagę na wysoką frekwencję w wyborach prezydenckich. Państwowa Komisja Wyborcza na podstawie danych z prawie wszystkich obwodów głosowania określiła ją na poziomie 68,12 procent.

W ocenie Pawła Poncyljusza wynik wyborów to sukces Andrzeja Dudy.

- Mamy przed sobą trzy lata spokoju. Widzę z wpisów na portalach społecznościowych polityków PiS, że oni uważają, że teraz dopiero zacznie się ta merytoryczna praca. Że już nie będzie Polska targana co chwilę kolejnymi wyborami, a więc pewną taktyką polityczną, która ogranicza możliwości podejmowania jakichś zasadniczych decyzji - podkreślił.

PKW poinformowała na podstawie protokołów z 99,97 procent obwodów, że prezydent Andrzej Duda uzyskał 51,21 procent głosów. Jego konkurent Rafał Trzaskowski otrzymał poparcie na poziomie 48,79 procent.
- Mamy przed sobą trzy lata spokoju. Widzę z wpisów na portalach społecznościowych polityków PiS, że oni uważają, że teraz dopiero zacznie się ta merytoryczna praca.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty