Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.facebook.com/rafal.trzaskowski
Fot. www.facebook.com/rafal.trzaskowski
Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski pogratulował Andrzejowi Dudzie wygranej w wyborach.
- Gratuluję panu prezydentowi tego wyniku i mam nadzieję, że w momencie, kiedy pan prezydent mówił, że ta druga kadencja będzie inna, to że ona rzeczywiście będzie inna. To olbrzymia szansa dla pana prezydenta, żeby uwolnić się od swojej partii politycznej i żeby nie słuchać się cały czas jednej osoby i żeby wsłuchać się w głos obywateli - powiedział Trzaskowski.

Kandydat na prezydenta podziękował też osobom, które na niego zagłosowały. Jak powiedział, trzeba "zadbać o to, by energia, która została wytworzona przez ostatnie miesiące nie została zmarnowana".

- Obiecuję, że wszyscy wyciągniemy z tego konsekwencje i na pewno będziemy razem, a co najważniejsze będziemy starali się odbudować wspólnotę. Dlatego, że to czego wszyscy nauczyliśmy się, przynajmniej po naszej stronie, w tej kampanii wyborczej to, że jest olbrzymia potrzeba odbudowania wspólnoty, która będzie oparta na optymizmie, wzajemnym zaufaniu i życzliwości - stwierdził Rafał Trzaskowski.

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów po przeliczeniu głosów we wszystkich obwodach. Popierany przez Zjednoczoną Prawicę prezydent Andrzej Duda uzyskał 51,03 procent głosów. Kandydat Koalicji Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski uzyskał 48,97 procent głosów. Przewodniczący Komisji, sędzia Sylwester Marciniak powiedział, że frekwencja wyniosła 68,18 procent. Łącznie oddano 20 458 911 głosów.
Podczas konferencji prasowej, Rafał Trzaskowski pogratulował prezydentowi wyniku.
Jak powiedział Trzaskowski, trzeba "zadbać o to, by energia, która została wytworzona przez ostatnie miesiące nie została zmarnowana".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty