Wchodzi w życie zaktualizowana lista powiatów z ograniczeniami epidemicznymi. Liczba powiatów, w których obowiązują dodatkowe środki prewencyjne zmniejszyła się z 18 do 10. Trzy powiaty zakwalifikowano jako czerwone, a siedem jako żółte.
Strefami żółtymi objęte zostały powiaty: nowosądecki (woj. małopolskie), łowicki (woj. łódzkie), lipski (woj. mazowieckie), kolski (woj. wielkopolskie), konecki (woj. świętokrzyskie), przeworski (woj. podkarpackie) i kłobucki (woj. śląskie).
Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska powiedział, że wprowadzenie dwóch kategorii: czerwonej i żółtej spowodowało zmniejszenie się liczby zakażeń w tych powiatach.
- Jeżeli wprowadzamy te obostrzenia, to mieszkańcy się stosują i nowych zachorowań ubywa. Czyli system punktowy, powiatowy w tej chwili działa. Mam nadzieję, że w dalszym ciągu będziemy prowadzić tę politykę, bo widzimy, że ona przynosi dobre efekty - powiedział Waldemar Kraska.
Resort podał również listę powiatów i miast, które znalazły się na liście ostrzegawczej, zagrożonych wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń. Są to powiaty: łańcucki (woj. podkarpackie), kościerski (woj. pomorskie), otwocki (woj. mazowieckie), Skierniewice, ostrowski, starogardzki (woj. pomorskie),tatrzański (woj. małopolskie), nowotarski (woj. małopolskie), żuromiński (woj. mazowieckie), wieluński (woj. łódzkie).
Lista powstaje na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tysięcy mieszkańców, wtedy powiat trafia do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tysięcy - do żółtej.