Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Swiatłana Cichanouska. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Swiat%C5%82ana_Cichanouska
Swiatłana Cichanouska. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Swiat%C5%82ana_Cichanouska
Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska będzie w poniedziałek w Brukseli na spotkaniach z eurodeputowanymi i unijnymi ministrami spraw zagranicznych - ustaliła nieoficjalnie brukselska korespondentka Polskiego Radia, Beata Płomecka.
O zaproszenie białoruskiej opozycjonistki zabiegali polscy europosłowie z różnych ugrupowań i polscy dyplomaci.

W tej sprawie europejskie instytucje współpracowały ze sobą, a Polacy koordynowali działania. Swiatłana Cichanouska rozpocznie dzień w Brukseli od spotkania z unijnymi ministrami spraw zagranicznych. Liderka białoruskiej opozycji ma się także spotkać osobno z szefem polskiej dyplomacji. Później, wczesnym popołudniem, pojedzie do Parlamentu Europejskiego, by wziąć udział w posiedzeniu komisji spraw zagranicznych.

Polscy eurodeputowani, bez względu na przynależność partyjną, jako pierwsi zaproponowali, by Swiatłana Cichanouska została zaproszona do Parlamentu w Brukseli. List w tej sprawie został wysłany do przewodniczącego Europarlamentu i wczoraj David Sassoli poinformował, że wystosował zaproszenie. Dziś, jak ustaliła brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka, ostatecznie potwierdzono, że liderka białoruskiej opozycji spotka się z europosłami komisji spraw zagranicznych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty