Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Swiatłana Cichanouska. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Swiat%C5%82ana_Cichanouska
Swiatłana Cichanouska. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Swiat%C5%82ana_Cichanouska
Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska przyjedzie do Brukseli. Rano, na śniadaniu, spotka się z unijnymi ministrami zagranicznych, po południu będzie w Parlamencie Europejskim.
Białoruś ma być jednym z tematów narady ministerialnej. Jeszcze przed jej rozpoczęciem, ci ministrowie, którzy zechcą, spotkają się ze Swiatłaną Cichanouską na zaproszenie szefa unijnej dyplomacji Josepa Borrella.

Jeden z wysokich rangą unijnych urzędników powiedział, że to będzie dobra okazja do dyskusji na temat sytuacji na Białorusi, by dowiedzieć się czego oczekuje opozycja.

Następnie Swiatłana Cichanouska pojedzie do Parlamentu Europejskiego. Tam spotka się z przewodniczącym Davidem Sassoli oraz z europosłami z komisji spraw zagranicznych.

Sytuacją na Białorusi Parlament Europejski zajmował się w ubiegłym tygodniu. Deputowani w przyjętej rezolucji przestrzegli Rosję przed ingerencją w wewnętrzne sprawy Białorusi.

Zaapelowali też do Komisji Europejskiej o przygotowanie pakietu wsparcia finansowego dla Białorusi. Wezwali również do zamrożenia unijnych funduszy dla białoruskich władz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty