Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
W środę odbędzie się posiedzenie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości - taką informację przekazał Informacyjnej Agencji Prasowej szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
Spotkanie będzie dotyczyć przyszłości Zjednoczonej Prawicy. Odbędzie się w siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. Początek o godzinie 13.

Kierownictwo PiS w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy spotkało się w poniedziałek. Politycy PiS opuszczający siedzibę partii nie rozmawiali z dziennikarzami. Jedynie rzecznik PiS Anita Czerwińska powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że podjęto decyzję o zdecydowanych rozstrzygnięciach. Dodała, że opinia publiczna zostanie poinformowana o nich w niedługim, stosowanym czasie.

W zeszłym tygodniu Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, która zakłada między innymi zakaz hodowli zwierząt na futra i ogranicza ubój rytualny. Ustawę poparło 356 posłów, 75 było przeciw, a 18 się wstrzymało. Mimo dyscypliny klubowej w klubie PiS, przeciw było 38 jego członków. W tym gronie było kilkunastu posłów należących do PiS oraz wszyscy posłowie Solidarnej Polski. Od głosu wstrzymało się 15 posłów drugiego z koalicjantów, czyli Porozumienia. W związku ze złamaniem dyscypliny w głosowaniu, w piątek 15 posłów PiS zostało zawieszonych w prawach członka partii. Wobec kilku kolejnych posłów toczą się postępowania wyjaśniające.

Zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel powiedział w TVP1, że sprawa głosowania nad ustawą o ochronie zwierząt jest jednak trzeciorzędna, a problemy w koalicji narastały już wcześniej i dotyczyły między innymi tzw. ustawy covid-owej. Miała ona zwalniać urzędników z odpowiedzialności karnej, jeśli działają w interesie społecznym w celu przeciwdziałania Covid-19.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty