Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. facebook.com/pisorgpl
Fot. facebook.com/pisorgpl
Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wezwał do obrony kościołów.
W oświadczeniu zamieszczonym w mediach społecznościowych powiedział, że celem ataków na kościoły jest zniszczenie Polski. Polityk skrytykował protestujących na ulicach i powiedział, że decyzja Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów aborcyjnych nie mogła być inna. Orzeczenie wywołało demonstracje w całym kraju.

Wicepremier Jarosław Kaczyński powiedział, że polskich kościołów trzeba bronić za wszelką cenę.

- Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich którzy nas wspierają do tego, by wzięli udział w obronie kościoła. W obronie tego, co dziś jest atakowane i jest atakowane nieprzypadkowo. Bardzo często w tych atakach widać elementy przygotowania, być może nawet wyszkolenia. Ten atak jest atakiem, który ma zniszczyć Polskę - mówił Kaczyński.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że protesty odbywają się w czasie pandemii, przez co - jak mówił - "będą kosztowały życie wielu ludzi". Dodał, że ich uczestnicy i nawołujący do manifestowania popełniają przestępstwo. Jarosław Kaczyński powiedział, że władze mają obowiązek przeciwstawiania się "tego rodzaju wydarzeniom".

Od kilku dni w wielu polskich miastach odbywają się protesty, których uczestnicy sprzeciwiają się decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Trybunał orzekł w czwartek, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia nienarodzonego dziecka lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją.
Wicepremier Jarosław Kaczyński powiedział, że polskich kościołów trzeba bronić za wszelką cenę.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty