Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/premier-zwyciezymy-tylko-wtedy-kiedy-wszyscy-bedziemy-stosowac-sie-do.
źródło: https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/premier-zwyciezymy-tylko-wtedy-kiedy-wszyscy-bedziemy-stosowac-sie-do.
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że "musimy przeprowadzić spory światopoglądowe w taki sposób, aby nie tworzyć dodatkowego zagrożenia epidemicznego". Wskazał, że brak dyscypliny społecznej zwiększa ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Szef rządu zwrócił do uczestników protestów w sprawie aborcji eugenicznej, aby nie tworzyli dodatkowego zagrożenia dla osób starszych.

- Mam apel do wszystkich protestujących: niech ten gniew skupi się na mnie, na politykach, niech dotyka mnie, ale niech nie dotyka, tych których może dotknąć już za dwa tygodnie. Państwo protestujący zetkniecie się z osobami starszymi w autobusie, w domu, na spotkaniu. To może owocować tragicznym skutkami - apeluje premier Morawiecki.

Od kilku dni, w całej Polsce trwają demonstracje po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. W zeszłym tygodniu Trybunał orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia nienarodzonego dziecka lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu, jest niezgodna z ustawą zasadniczą.
- Państwo protestujący zetkniecie się z osobami starszymi w autobusie, w domu, na spotkaniu. To może owocować tragicznym skutkami - apeluje premier Morawiecki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty