Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
W związku z obostrzeniami związanymi z koronawirusem dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie mógł być pobierany dłużej niż do 29 listopada.
Potwierdzał to premier Mateusz Morawiecki na sobotniej konferencji prasowej. Jak mówił, "wszelkie zasady dotyczące zasiłków opiekuńczych będą takie same jak w marcu, kwietniu, maju, czerwcu". Dodał, że w sytuacji, kiedy dzieci do szkoły nie chodzą, to dodatkowy zasiłek opiekuńczy jest świadczony.

Na razie taki dodatkowy zasiłek opiekuńczy jest wypłacany rodzicom i opiekunom do 29 listopada - podkreśliła w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Przypomniała, że z tego świadczenia mogą korzystać rodzice i opiekunowie dzieci do lat ośmiu, a także rodzice dzieci do lat 16, które mają orzeczenie o niepełnosprawności, dzieci do lat 18 z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności i do 24 lat, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Świadczenie nie jest wliczane do 60 dni zasiłku opiekuńczego wynikającego z ustawy podstawowej. Przysługuje w przypadku zdalnej nauki w szkole. zamknięcia żłobka lub przedszkola z powodu COVID-19. Zaświadczenie o tym, że z takiego zasiłku się skorzysta, składa się u pracodawcy lub płatnika składek.

Nauka zdalna w szkołach ma obowiązywać do Świąt Bożego Narodzenia.
Potwierdzał to premier Mateusz Morawiecki na sobotniej konferencji prasowej.
Na razie taki dodatkowy zasiłek opiekuńczy jest wypłacany rodzicom i opiekunom do 29 listopada - podkreśliła w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty