Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Elchinator (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Elchinator (CC0 domena publiczna)
Rząd Stanów Zjednoczonych złagodził zalecenia dotyczące kwarantanny po kontakcie z osobą chorą na Covid-19. Według nowych wytycznych, po uzyskaniu negatywnego wyniku testu na koronawirusa okres samoizolacji może zostać skrócony do tygodnia.
Według dotychczasowych zaleceń, osoba, która miała bliski kontakt z chorym na Covid-19, powinna poddać się dwutygodniowej kwarantannie. Bliski kontakt definiowano jako przebywanie w odległości do 2 metrów od zarażonego przez łączny czas co najmniej 15 minut.

Nowe zalecenia, wydane przez rządowe Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, dopuszczają dziesięciodniową kwarantannę, która może zostać skrócona do 7 dni po uzyskaniu negatywnego wyniku testu na koronawirusa. W obu przypadkach warunkiem jest brak objawów typowych dla Covid-19. Rządowi eksperci zaznaczyli, że nadal optymalna jest czternastodniowa kwarantanna.

Przez Stany Zjednoczone przetacza się trzecia fala epidemii koronawirusa. Liczba hospitalizacji dochodzi już do rekordowej liczby 100 tysięcy, szybko rośnie liczba ofiar śmiertelnych. Władze USA apelują do Amerykanów, by w miarę możliwości zrezygnowali ze świątecznych podróży.
Relacja Marka Wałkuskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty