Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Lockdown w Niemczech ma być przedłużony do połowy lutego. Tak wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Urząd Kanclerski na konferencję rządu federalnego z premierami landów.
Zgodnie z projektem, na który powołują się niemieckie media, niektóre restrykcje mają zostać zaostrzone. W sklepach i środkach transportu publicznego będzie obowiązywać noszenie maseczek medycznych FFP2. W większości landów szkoły mają pozostać zamknięte co najmniej do 15 lutego. Projekt przewiduje też możliwość przedłużenia godziny policyjnej.

Oprócz tego rząd federalny zamierza wprowadzić regulację mającą zwiększyć liczbę osób pracujących zdalnie. Prywatne zgromadzenia będą nadal możliwe tylko z jedną osobą spoza własnego gospodarstwa domowego.

Ostateczna decyzja ma zapaść po wideokonferencji Angeli Merkel z premierami krajów związkowych. Kilka dni temu media poinformowały, że kolejne spotkanie z szefami lokalnych rządów zostało przełożone z 25 na 19 stycznia. Jednym z powodów jest pojawienie się bardziej zaraźliwych szczepów koronawirusa.

We wtorek w Niemczech zarejestrowano ponad 11 tysięcy zakażeń koronawirusem. Zmarło prawie 1000 osób.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty