Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Joe Biden. Fot. whitehouse.gov
Joe Biden. Fot. whitehouse.gov
Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski wyraził przekonanie, że Polska będzie miała dobre stosunki ze Stanami Zjednoczonymi także za prezydentury Joe Bidena.
Krzysztof Szczerski mówił w Programie 3 Polskiego Radia, że Polska za prezydentury Andrzeja Dudy miała dobre relacje z prezydentami Barackiem Obamą i Donaldem Trumpem. Podkreślił, że Polska i Stany Zjednoczone kierują się swoimi interesami.

"Tam, gdzie ten polsko-amerykański interes jest wspólny, tam odnosimy wspólne sukcesy" - powiedział prezydencki minister. "To jest zasada stara jak świat. Tak bylo za Obamy, tak było za Trumpa i tak będzie za Bidena. Nie ma tutaj żadnych różnic" - podkreślił Krzysztof Szczerski. Przypomniał, że w trakcie kadencji Donalda Trumpa zniesiono wizy dla Polaków, zwiększono amerykańską obecność wojskową w Polsce i zawarto korzystne kontrakty energetyczne między naszymi krajami.
Krzysztof Szczerski powiedział w "Śniadaniu w Trójce", że Polska za prezydentury Andrzeja Dudy miała dobre relacje z prezydentami Barackiem Obamą i Donaldem Trumpem.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty