Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Papież Franciszek. Fot. www.wikipedia.org / Jeffrey Bruno
Papież Franciszek. Fot. www.wikipedia.org / Jeffrey Bruno
W obchodzoną w Kościele katolickim Niedzielę Słowa Bożego papież zaapelował do wiernych, by nie rozstawali się z Biblią i czytali ją każdego dnia.
Homilię Franciszka, który cierpi z powodu rwy kulszowej, podczas porannej mszy w bazylice watykańskiej odczytał arcybiskup Rino Fisichella.

Papież w homilii napisał, że Bóg, od kiedy w Jezusie stał się człowiekiem, jest nam bardzo bliski. Przemawia do nas poprzez Biblię. Dodał, że kto zbliży się do Słowa Bożego, odkrywa, że życie jest okazją do wyjścia na spotkanie innych. Przypomniał, że Jezus rozpoczął swoją misję od peryferii, od rybaków z Galilei, by przekazać, że Bóg pamięta o wszystkich, a Jego Słowo ma charakter uniwersalny. "Nie wyrzekajmy się Słowa Bożego. Jest to list miłosny napisany dla nas przez Tego, który zna nas jak nikt inny".

Na zakończenie papież zachęcał, by nosić Ewangelię w kieszeni i zapewnić jej godne miejsce w naszych domach. Homilię kończy apel: "prośmy Pana o siłę, by wyłączyć telewizor i otworzyć Biblię, odłożyć komórkę i otworzyć Ewangelię".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty