Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/PremierRP
Fot. twitter.com/PremierRP
Solidarność i zgoda to nasza największa broń w wojnie z pandemią - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z opozycją.
Szef rządu rozmawiał o narodowej akcji szczepień z przedstawicielami różnych środowisk politycznych między innymi z Ryszardem Terleckim z PiS-u, Cezarym Tomczykiem z PO, Marceliną Zawiszą z Lewicy, szefem PSL-u Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz posłem Konfederacji, Grzegorzem Braunem.

Pełnomocnik rządu do spraw szczepień mówił po spotkaniu, że większość ugrupowań miała ten sam cel, czyli zaszczepienie jak największej liczby osób. Innego zdania była jedynie Konfederacja.

- Wybrzmiał postulat środowisk politycznych, aby rząd rozpoczął pozyskiwanie szczepionek poza Unią Europejską. Pojawiła się też ciekawa propozycja Platformy Obywatelskiej na temat podawania szczepionek pacjentom onkologicznym - powiedział Michał Dworczyk.

Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki powiedział dziennikarzom w Sejmie, że było to dobre spotkanie. Dodał, że padło "parę ciekawych propozycji, które rząd weźmie pod uwagę". Pytany, jakie to propozycje odparł, że chodzi, by rodziny mogły rejestrować seniorów na szczepienia poprzez profil zaufany.

Przedstawiciele opozycji poruszyli także temat poluzowania obostrzeń. Decyzję w tej sprawie mamy poznać w ciągu najbliższych kilku dni.
Relacja Karola Surówki (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty