Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W najbardziej dotkniętych obecnie wirusem państwach na kontynencie utrzymuje się wysoka liczba zakażeń. Na świecie tymczasem kolejne kraje rozpoczynają szczepienia.
Holandia przedłużyła nocną godzinę policyjną na kolejne dwa tygodnie. Irlandia ogłosiła, że wszystkie restrykcje będą obowiązywać co najmniej do 5 kwietnia. Czechy, które są obecnie najbardziej dotkniętym krajem w Unii Europejskiej poinformowały, że skończyły się wolne miejsca na oddziałach intensywnej terapii. Tymczasem Dania i Szwajcaria mają w środę zdjąć część restrykcji.

Masowe szczepienia rozpoczynają w środę Ukraina, Malezja i Meksyk. Węgry, jako pierwszy kraj w Unii Europejskiej będą podawać chiński preparat Sinovac. Pierwsza dostawa tej samej szczepionki ma dzisiaj dotrzeć do Tajlandii.

W Stanach Zjednoczonych liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 przekroczyła pół miliona. W Brazylii zmarło 248 tysięcy osób, a w Meksyku 181 tysięcy.

Na całym świecie z powodu COVID-19 zmarło dotąd 2 miliony 48 tysięcy osób, a łączna liczba zakażeń to 112 milionów. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.
Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty