Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Złote Globy to najważniejsze wyróżnienia w świecie kina zaraz po Oscarach. Fot. goldenglobes.com
Złote Globy to najważniejsze wyróżnienia w świecie kina zaraz po Oscarach. Fot. goldenglobes.com
Minionej nocy, w Stanach Zjednoczonych rozdano Złote Globy, najważniejsze statuetki w dziedzinie kina i telewizji, zaraz po Oscarach.
Pierwszy raz w historii, ceremonia prowadzona była z dwóch różnych miejsc, tradycyjnie z Beverly Hills i - to nowość - z Nowego Jorku. Nie było większych niespodzianek, w większości wygrywali faworyci.

Zdaniem krytyka filmowego z Chicago, wykładowcy sztuki filmowej na uniwersytecie Loyola, Zbigniewa Banasia do największej niespodzianki doszło wśród aktorek.

"Nomadland" i "Kolejny film o Boracie" to najlepsze produkcje tegorocznej gali. Wyróżnionym reżyserem została Chloé za "Nomadland". To teraz faworyt w wyścigu oscarowym.

Nominowani artyści, w zdecydowanej większości, znajdowali się w swoich domach i byli obecni na gali za pomocą łączy internetowych.

Osobiście za całokształt pracy nagrodę im. Cecila B. DeMille'a odebrała aktora Jane Fonda. - Historie mogą zmieniać ludzi, ale jest taka, której baliśmy się zobaczyć i usłyszeć o sobie i tej branży. Opowieść o tym, które głosy szanujemy, które wywyższamy, a które uciszamy - powiedziała Fonda.

W tym roku Złote Globy nie miały polskich akcentów.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty