Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Premier Mateusz Morawiecki. Fot. twitter.com/PremierRP
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. twitter.com/PremierRP
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że polska gospodarka czeka na odbicie, ale parametry ekonomiczne wskazują, że ona już jest najlepsza w Europie.
Szef rządu podkreślił, podczas wystąpienia, przy okazji wizyty w firmie Chemet w Tarnowskich Górach, że świadczą o tym między innymi raporty Komisji Europejskiej.

Premier wskazał na dane dotyczące finansów publicznych, długu publicznego, stabilności finansów publicznych. Podkreślił, że Polska ma jedną z najpłytszych recesji na poziomie 2,7 procent. Wskazał, że udało się też uratować miejsca pracy.

"Najlepszym dowodem na to jest ostatni ranking pokazany przez Eurostat, gdzie Polska jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o wskaźnik bezrobocia - na poziomie 3,1 procent" - przypomniał.

Premier Mateusz Morawiecki wyjaśnił, że inwestycja w miejsca pracy i przedsiębiorców w czasie pandemii, która wyniosła około 200 miliardów złotych, nie byłaby możliwa bez naprawy finansów publicznych i uszczelnienia systemu finansowego.
Szef rządu podkreślił podczas wystąpienia przy okazji wizyty w firmie Chemet w Tarnowskich Górach, że świadczą o tym między innymi raporty Komisji Europejskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty