Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Osoby przybywające samolotem do Niemiec będą musiały od wtorku przedstawić na lotnisku negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Koszt testu muszą pokryć podróżni.
Wprowadzenie obowiązkowych testów dla podróżujących jest jednym ze sposobów w walce z nowymi mutacjami wirusa, mającym przy okazji postawić kres dyskusjom o wznowionych ostatnio połączeniach lotniczych do Hiszpanii i Portugalii. Spadek zakażeń na Półwyspie Iberyjskim spowodował szturm na biura podróży. W Niemczech większość hoteli pozostaje zamknięta co najmniej do połowy kwietnia.

Po fali oburzenia ze strony hotelarzy kanclerz Angela Merkel rozważała znów możliwość chwilowego zawieszenia lotów na Majorkę. "Umożliwienie turystom urlopu na Balearach przy jednoczesnym zamknięciu niemieckich kurortów dało mediom pole do kpin, a opozycji amunicję do kolejnych ataków" - pisze berliński dziennik "Der Tagesspiegel".

W poniedziałek rzecznik rządu federalnego oświadczył, że mimo pogarszającej się sytuacji pandemicznej wyjazdy zagraniczne będą jednak dalej możliwe. "Nie planujemy żadnych dodatkowych regulacji, dyskusja na temat wprowadzenia dalszych ograniczeń w podróżowaniu została formalnie zamknięta" - poinformował Steffen Seibert.
Relacja Wojciecha Osińskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty