Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Problem z rejestracją na szczepienie przeciwko COVID-19 został rozwiązany - poinformował szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.
Minister powiedział, że rejestracja jest już dostępna dla wszystkich uprawnionych osób.

- Udało się nam tuż przed północą system uruchomić. Wszystkie kanały, którymi można się rejestrować, w tej chwili już działają. Rejestracja została wznowiona dla wszystkich osób - mówił Dworczyk.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dodał, że w związku ze zwiększeniem zainteresowania szczepieniami wszystkie systemy informatyczne notują duże obciążenie. Zaznaczył, że liczba logowań na „profil zaufany” jest stukrotnie wyższa niż normalnie.

W czwartek z powodu usterki systemu wstrzymana została rejestracja dla osób w wieku 40-59 lat. Miały być szczepione w drugiej połowie maja, ale z powodu błędu w systemie otrzymały wcześniejsze terminy szczepień.

Pełnomocnik rządu do spraw Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk przeprosił za czwartkowy błąd systemu rejestracji do szczepień. Poinformował, że obecnie rejestracja jest otwarta dla seniorów oraz dla osób pomiędzy 40., a 59. rokiem życia.


Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zapowiedział, że do końca kwietnia wszyscy Polacy powyżej 60 roku życia, którzy chcą być zaszczepieni, będą mogli to zrobić.

- Stąd uruchomiono dodatkowe pół miliona terminów na kwiecień po to, by przesunąć terminy szczepienia tej grupy osób z maja na kwiecień - wyjaśnił na konferencji prasowej minister Dworczyk.

Dodał, że do punktów szczepień zostały wysłane komunikaty, by przepisywać pacjentów powyżej 60 roku życia z terminów majowych na kwietniowe.

Minister zapewnił, że między 12 a 18 kwietnia prędkość szczepień wyniesie 1 milion tygodniowo. Będą uruchomione nowe punkty szczepień i coraz częściej w grupie 50-, 30- i 40- latków grupy wiekowe będą się nakładały.

- Będziemy robić wszystko, by terminy w punktach szczepień nie były niewykorzystane - mówił szef Kancelarii Premiera.

Wyjaśniał też, że uruchomienie możliwości zapisów dla osób w wieku 40-59 lat, które wcześniej deklarowały chęć zaszczepienia się, wynikało z jednej strony z przyspieszenia programu szczepień oraz pojawienia się dziesiątek tysięcy nowych terminów w systemie. Z drugiej strony powodem było spowolnienie w rejestrowaniu się osób powyżej 60. roku życia.
Powiedział, że rejestracja jest już dostępna dla wszystkich uprawnionych osób.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty