Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / torstensimon (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / torstensimon (CC0 domena publiczna)
Firma Johnson & Johnson odkłada w czasie dostawy szczepionki na koronawirusa do Europy. Koncern ogłosił decyzję w tej sprawie po tym, jak amerykańskie służby medyczne zarekomendowały wstrzymanie szczepień preparatem Johnson&Johnson do czasu wyjaśnienia kilku przypadków zakrzepów krwi po jego podaniu.
W USA stwierdzono 6 przypadków zakrzepów krwi, które pojawiły się w okresie do dwóch tygodni po zaszczepieniu preparatem Johnson & Johnson. Dotyczą one kobiet w wieku od 18 do 48 lat. W związku z tym Federalna Agencja Żywności i Leków oraz Centrum Kontroli i Prewencji Chorób zarekomendowały zawieszenie szczepień tym specyfikiem do czasu dokładnego zbadania sprawy. W komunikacje agencji podkreślono, że przypadki zakrzepów są niezwykle rzadkie i że wstrzymanie szczepień preparatem Johnson & Johnson wynika ze szczególnej ostrożności.

Do tej pory w USA podano już ponad 6 milionów 800 tysięcy dawek szczepionki tego koncernu. W komunikacie firma Johnson&Johnson poinformowała, że wspólnie z europejskimi służbami medycznymi prowadzi analizę skutków ubocznych szczepionki, w tym przypadków zakrzepów w USA. „Podjęliśmy decyzję, by zapobiegawczo odłożyć w czasie dostawy szczepionki do Europy” - głosi komunikat koncernu, w którym podkreślono bliską współpracę z ekspertami i władzami medycznymi.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty