Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Engin_Akyurt (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Engin_Akyurt (CC0 domena publiczna)
Rośnie także liczba nowych zakażeń koronawirusem. Sytuacja systematycznie pogarsza się na całym świecie.
Indie notują kolejny ponury rekord. W ciągu ostatniej doby na COVID-19 zachorowało niemal 300 tysięcy osób. Indie są teraz krajem, gdzie panuje najgorsza sytuacja epidemiczna. Minionej doby na COVID-19 zmarło ponad 2 tysiące osób, a liczba nowych zakażeń to 295 tysięcy osób. W szpitalach w New Delhi kończy się tlen, a w mieście obowiązuje lockdown. Nie wiadomo na razie w jakim stopniu za tragiczną sytuację odpowiedzialny jest nowy, bardziej zaraźliwy wariant wirusa, wykryty w ostatnim czasie przez miejscowych naukowców.

Departament Stanu USA w wydanych właśnie nowych zaleceniach dla podróżnych odradza Amerykanom wyjazdy do 80 procent krajów na świecie. Zazwyczaj na liście są kraje w których trwają wojny, ale obecnie z powodu koronawirusa znalazły się na niej także Kanada, Meksyk czy Peru.

Rośnie także liczba nowych zakażeń w kilku krajach Bliskiego Wschodu, a także w Turcji.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, globalnie liczba zachorowań jest teraz najwyższa od początku pandemii.

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 3 miliony 41 tysięcy osób, a łączna liczba zakażeń to 142 miliony. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty