Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Rozbity rządowy Tupolew Tu-154 pod Smoleńskiem. Fot. wikimedia.org
Rozbity rządowy Tupolew Tu-154 pod Smoleńskiem. Fot. wikimedia.org
Przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej Michał Jach z PiS powiedział, że na przyszły wtorek zwołał posiedzenie, na którym minister obrony narodowej przedstawi informację o działaniach podkomisji smoleńskiej. Wnioskowali o to posłowie opozycji.
Informacja ma dotyczyć między innymi efektów prac podkomisji, zmian w składzie osobowym i kosztów jej funkcjonowania. Przewodniczący podkomisji Antoni Macierewicz przedstawi informację dotyczącą jej prac i dokonań.

Michał Jach powiedział, że posiedzenie zapowiada się interesująco, ponieważ w ostatnim czasie zostały wyemitowane w telewizji dwa filmy, które- w jego ocenie- pokazują pewne fakty z czasów po katastrofie smoleńskiej. Stwierdza, że w innym świetle przedstawiają one tamtą sytuację. Michał Jach mówił, że filmy te także będą przedmiotem dyskusji podczas najbliższego posiedzenia komisji.

Podkomisja została utworzona w 2016 roku w celu ponownego zbadania katastrofy samolotu Tu-154M do której doszło 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Na początku 2018 roku na stanowisko jej przewodniczącego został powołany Antoni Macierewicz.

W wyniku katastrofy Tu-154M w Smoleńsku zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka Maria Kaczyńska, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.
Michał Jach powiedział, że tematem dyskusji będą także niedawne publikacje dotyczące katastrofy smoleńskiej.

5 komentarzy

Myślę że ta akurat , dla wnioskujących posłów opozycji będzie dość bolesną Komisją ... Badania Podkomisji i Reportaże Śledcze to dwie różne sprawy które można zawsze łączyć ale nigdy nie oddzielać. Nie zawsze wiedzę operacyjną da się połączyć z wiedzą dowodową i o tym powinny pamiętać nawet "plotkarze w każdym w bloku mieszkalnym"... Wnioskami powinien zająć się BBN i Prokuratura Krajowa wraz z MSZ !!
faktycznie. Zapowiada się ciekawie.
Może będzie transmisja Live? Bo to będzie omawianie kabaretowych wyczynów Maciarewicza, jego cherubinków oraz kumpli typu "Wacek", którzy m.in. uwalając różne przetargi rozbroili nam armi.
A więc - paczka czipsów, cola w łapę i patrzymy kabaret! xD
Osobiście uważam, że duża część obecnej wierchuszki zarządzającej krajem z ramienia PiS, zachowuje się jak agentura obcego wywiadu.... Pan Antoni ze swoją komisją też... Rozkazy przychodzą ze wschodu?
Co do Antoniego to podejrzenia są całkiem podstawne, wystarczy zobaczyć jakie decyzje podejmował gdy był szefem MON. A panika Antoniego po wypadku w Smoleńsku to już przecież jest legendarna. On tam był już w Katyniu, gdy dowiedział się że spadł samolot, zaczął krzyczeć że ruskie ich zaraz wszystkich pozabijają, od razu wsiadł do pociągu, kazał zasłonić wszystkie okna i wrócił od razu do Warszawy. Ciekawostka- Antoni nigdy nie był na miejscu katastrofy w Smoleńsku.
bez Nowaka POLSka da rade !
i bez złotego ukr. zegarka !!!!!

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty