Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
W środę początek zaplanowanego na trzy dni posiedzenia Senatu. Izba zajmie się, między innymi nowelizacją ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Zakłada ona między innymi zwiększenie o 187 milionów złotych rezerwy subwencji oświatowej oraz możliwość organizowania punktów szczepień w aptekach.

Na czwartek zaplanowano wybór Rzecznika Praw Obywatelskich. 15 kwietnia Sejm większością głosów wybrał na to stanowisko posła Prawa i Sprawiedliwości Bartłomieja Wróblewskiego. Zgodnie z konstytucją Rzecznika Praw Obywatelskich powołuje Sejm za
zgodą Senatu.

Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości zapowiedzieli, że będą wnioskować o rozszerzenie porządku obrad Senatu o ustawę ratyfikującą Fundusz Odbudowy, czyli o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. Sejm uchwalił ją 4 maja. Za przyjęciem ustawy głosowało 290 posłów, przeciwko było 33, a wstrzymało się 133 posłów.

Ustawa o ratyfikacji Funduszu Odbudowy jest konieczna, aby uruchomić Krajowy Plan Odbudowy. To unijny program pomocowy dla gospodarki dotkniętej skutkami pandemii koronawirusa. Zgodę na jego utworzenie muszą wydać parlamenty narodowe wszystkich krajów członkowskich UE.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty