Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. © Nord Stream 2 / Axel Schmidt
Fot. © Nord Stream 2 / Axel Schmidt
Niemcy i Stany Zjednoczone prowadzą rozmowy w Waszyngtonie na temat gazociągu Nord Stream 2 - poinformował niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas. Zaznaczył, że Berlin jest zainteresowany osiągnięciem porozumienia w tej sprawie.
Niemiecka grupa medialna Funke Media Group poinformowała w poniedziałek, że kanclerz Niemiec Angela Merkel wysłała dwóch najlepszych współpracowników do Waszyngtonu, aby przygotowali kompromisowe porozumienie w sprawie Nord Stream 2. Mają oni je wypracować przed wizytą prezydenta Joe Bidena w Europie w połowie czerwca.

W zeszłym tygodniu prezydent USA Joe Biden, odpowiadając na pytanie dziennikarza Polskiego Radia oświadczył, że budowa gazociągu Nord Stream 2 "była prawie zakończona, gdy objął urząd i nałożenie sankcji w tym momencie byłoby szkodliwe dla relacji Stanów Zjednoczonych z Europą”.

Negatywne stanowisko w sprawie budowy gazociągu przyjęli polscy europosłowie. Apelowali do Komisji Europejskiej, by pilnowała przestrzegania przez rosyjski Gazprom znowelizowanej dyrektywy gazowej, która utrudni powstanie i działanie gazociągu. Była premier Beata Szydło wskazywała na niespójność polityki energetycznej Komisji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty