Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Robert Lewandowski. Fot. PZPN
Robert Lewandowski. Fot. PZPN
W poniedziałek w Petersburgu piłkarska reprezentacja Polski zainauguruje występy na Euro2020. Pierwszymi rywalami Polaków będą Słowacy. Naszych piłkarzy będą wspierać kibice, którzy z Polski docierają do miasta nad Newą, a także Polacy pracujący w Rosji i rosyjska Polonia.
Kibice z biało-czerwonymi szalikami docierali do Petersburga samolotami, pociągami i samochodami. Panowie Krzysztof Woźnica i Robert Raszkowski na co dzień pracują w Rosji i dziś wieczorem zasiądą na trybunach petersburskiego stadionu. „Byliśmy na pierwszym meczu reprezentacji Polski, w trakcie mundialu w 2018 roku i teraz też postanowiliśmy kibicować naszym na pierwszym spotkaniu” - tłumaczą, dlaczego przyjechali do Petersburga. Żartują też, że skoro petersburski stadion jest jednym z najnowocześniejszych, tego typu obiektów na świecie, to chcieli zobaczyć go od środka.

Biało-Czerwonym będą kibicować Polacy pracujący w Moskwie - zapewnia jeden z naszych dyplomatów Jacek Śladewski. Piłkarze mogą również liczyć na doping syberyjskiej Polonii - zapowiada mieszkająca w Irkucku Dina Nagulina. Na trybunach stadionu w Petersburgu zasiądzie także ambasador Polski w Rosji Krzysztof Krajewski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty