Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Mat. www.gov.pl
Mat. www.gov.pl
Prezesi Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Poczty Polskiej i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podpisali listy intencyjne, dzięki którym w placówkach Poczty i KRUS możliwe będzie uzyskanie pomocy w złożeniu wniosku o świadczenie z programu "Dobry start".
Wnioski można będzie składać od 1 lipca i tylko elektronicznie.

Jak zaznaczyła prezes ZUS profesor Gertruda Uścińska, osoby mające trudności ze złożeniem wniosku przez internet mogą liczyć na wsparcie. Od 1 lipca do 30 listopada uruchomione zostaną mobilne punkty wsparcia w urzędach pocztowych, oddziałach KRUS-u z dyżurami urzędników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Prezes Uścińska wyjaśniła, że ZUS stworzył tez kreator wniosku "Dobry Start" na portalu Platforma Usług Elektronicznych. "Ten kreator poprowadzi krok po kroku klienta ubiegającego się o świadczenie "Dobry Start" - podkreśliła prezes Gertruda Uścińska.

Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymują świadczenie do ukończenia 24. roku życia. Wysokość świadczenia to 300 złotych. W tym roku wnioski będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada tylko drogą elektroniczną, za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, za pośrednictwem portalu Empatia lub przez serwisy bankowości elektronicznej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty