Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Były Główny Inspektor Sanitarny, doktor Marek Posobkiewicz, mówił w Polskim Radiu 24, że przebieg kolejnej fali pandemii będzie zależał od nas samych.
Doktor Posobkiewicz podkreślał, że na rozwój pandemii wpływa liczba osób zaszczepionych.

- Osoby, które będą zaszczepione, będą po przechorowaniu, będą ciągnęły tą linię w dół. Te osoby, które świadomie rezygnują ze szczepień, będą kreatorami jesiennej fali zachorowań i zgonów - powiedział Posobkiewicz.

Posobkiewicz przekonywał, że nie należy bać się szczepień. Wynika to ze statystyki. - Prawdopodobieństwo tego, że coś poważnie złego stanie się po szczepionce versus, że stanie się coś bardzo złego po kontakcie z żywym wirusem to różnica kilkudziesięciu tysięcy razy. Kilkadziesiąt tysięcy razy bardziej prawdopodobne jest to, że coś złego się z nami stanie, jak zachorujemy niż to, jeśli przyjmiemy szczepionkę - stwierdził Posobkiewicz.

Marek Posobkiewicz przyznał, że szczepionki przeciwko COVID-19 nie są stuprocentowo skuteczne. Jednak nawet szczepionki, których skuteczność była mniejsza od nich, pozwoliły w przeszłości wyeliminować zagrożenie wieloma chorobami, na przykład ospą.
Doktor Posobkiewicz podkreślał, że na rozwój pandemii wpływa liczba osób zaszczepionych.
Posobkiewicz przekonywał, że nie należy bać się szczepień. Wynika to ze statystyki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty