Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / chriscopley (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / chriscopley (CC0 domena publiczna)
Podróż z Polski do Anglii niedługo ma być łatwiejsza - donoszą brytyjskie media. Rząd chce znieść obowiązek kwarantanny dla zaszczepionych na terenie Unii Europejskiej.
Dziś na uniknięcie izolacji pozwala tylko przyjęcie zastrzyku oferowanego przez brytyjską służbę zdrowia.

Obecnie osoby zaszczepione na terenie Unii, na przykład nad Wisłą, po przybyciu na Wyspy Brytyjskie muszą rozpocząć pobyt od izolacji. Trwa ona 10 dni, choć po opłaceniu dodatkowego testu można go skrócić do 5-6 dni. Oprócz wymogu kwarantanny, jest też obowiązek zrobienia dwóch testów PCR. O tym, że wkrótce ma się to zmienić, piszą między innymi "Daily Telegraph", "Times" i BBC. Drzwi otworzyć mają się szerzej dla państw na tak zwanej pomarańczowej liście. Są na niej na przykład Polska, Hiszpania i Portugalia.

Rodzinom i przyjaciołom emigrantów mieszkających na co dzień w Anglii będzie ich w końcu łatwiej odwiedzić, ale to także zmiany, na jakie nalega sektor turystyczny. Przymknięte drzwi dla przybyszów sprawiają, że traci on setki milionów funtów dziennie.

Na razie to nieoficjalne doniesienia; rząd potwierdza jedynie, że trwają rozmowy. Zmiany dotyczyłyby tylko Anglii. Reszta krajów Królestwa sama ustala swoje zasady. W przeszłości jednak decyzje dotyczące granic były koordynowane.
Relacja Adama Dąbrowskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty