Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Szczepionka od firmy Pfizer. Fot. pixabay.com / x3 (CC0 domena publiczna)
Szczepionka od firmy Pfizer. Fot. pixabay.com / x3 (CC0 domena publiczna)
Izrael, jako pierwszy kraj na świecie, będzie podawał trzecią dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi seniorom po 60-tym roku życia. Poinformował o tym premier tego kraju Naftali Bennett. Wcześniej podjęcie takich działań zarekomendował zespół ekspertów przy izraelskim resorcie zdrowia.
"Rzeczywistość udowadnia, że szczepionki są bezpieczne. Udowadnia także, że chronią przed ciężkim przebiegiem choroby i śmiercią. W tym wypadku, tak samo jak przy szczepionkach przeciw grypie, od czasu do czasu trzeba podać dawkę przypominającą" - powiedział Naftali Bennett.

Trzecia dawka, stosowanej w Izraelu szczepionki Pfizera, będzie proponowana seniorom od niedzieli. Jako pierwszy, już w piątek, przyjmie ją prezydent Izraela Izaak Herzog.

Izrael, który ma jeden z najwyższych na świecie wskaźników w pełni zaszczepionych osób, zmaga się z kolejną falą zakażeń koronawirusem. W środę zanotowano ponad 2300 nowych przypadków, to największy wzrost w stosunku do poprzedniego dnia, od 11 marca. W ciągu tygodnia podwoiła się też liczba hospitalizowanych osób, która wynosi obecnie 263.

Trzecią dawkę szczepionki Pfizera można podawać co najmniej po pół roku od przyjęcia drugiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty