Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że podpalenie punktu szczepień i sanepidu w Zamościu, a wcześniej ataki "antyszczepionkowców" na personel w Gdyni, Grodzisku Mazowieckim i Aleksandrowie Kujawskim to noszące znamiona terroryzmu próby przejęcia przez małe grupy osób kontroli nad wydarzeniami na ulicach polskich miejscowości.
Jak mówił, jest to wytoczenie wojny nie tylko państwu polskiemu, ale i obywatelom. - Mała grupka ludzi próbuje zastraszyć większość społeczeństwa. Naszą odpowiedzią jako ministerstwa i jako państwa będzie egzekucja przepisów prawa, zdecydowane działania policji. Wszyscy pracownicy, którzy wykonują szczepienia w punktach szczepień będą funkcjonariuszami publicznymi i będą podlegali szerszej ochronie, ale też to my jako społeczeństwo, musimy postawić tamę temu zjawisku, począwszy od internetu - powiedział Andrusiewicz.

Według ostatnich danych, w pełni zaczepionych jest ponad 17 i pół miliona Polaków a pierwszą dawkę szczepionek przyjęło 18 mln 300 tysięcy. Jednak tempo szczepień w ostatnich tygodniach znacznie osłabło, co w obliczu zbliżającej się czwartej fali pandemii może skutkować wprowadzaniem dodatkowych obostrzeń, w tym lockdownu - mówił w poniedziałek w Zamościu minister zdrowia Adam Niedzielski.
Jak mówił Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, jest to wytoczenie wojny nie tylko państwu polskiemu, ale i obywatelom.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty