Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Paryż - stolica Francji. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 domena publiczna)
Paryż - stolica Francji. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 domena publiczna)
Francja zaszczepiła 90 procent osób kwalifikujących się do przyjęcia preparatu przeciwko COVID-19.
Francuskie władze poinformowały, że sytuacja epidemiczna w kraju znacznie się poprawiła i w najbliższych tygodniach będzie możliwe znoszenie obostrzeń.

Minister zdrowia Olivier Véran poinformował, że za kilka dni Francja przekroczy próg 50 milionów osób zaszczepionych. Stwierdził, że wysoki poziom zaszczepienia pozwolił na znaczące zredukowanie transmisji koronawirusa. Liczba nowych zakażeń spadła o 30 procent w ciągu tygodnia, a po raz pierwszy od dwóch miesięcy wskaźnik zapadalności zszedł poniżej progu alarmowego.

W środę prezydent Emmanuel Macron po raz pierwszy wspomniał o możliwości stopniowego znoszenia paszportów sanitarnych w niektórych departamentach. Obecnie dokument ten jest wymagany, aby uzyskać dostęp do miejsc kultury i rozrywki, restauracji, środków transportu i placówek zdrowia w całym kraju.

Jednocześnie na początku września Francja rozpoczęła kampanię podawania trzeciej dawki szczepionki przeciwko COVID-19. Ponad 18 milionów osób starszych i narażonych na ciężki przebieg choroby ma przyjąć dawkę przypominającą.
Relacja Stefana Foltzera (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty