Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Praga. Fot. www.pixabay.com/photo-2806878 (domena publiczna)
Praga. Fot. www.pixabay.com/photo-2806878 (domena publiczna)
W Czechach ruszyła rejestrację na trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. W pierwszej kolejności preparat otrzymają osoby z grup ryzyka. Przyjęcie trzeciej dawki jest w Czechach dobrowolne.
Około 8 tysięcy osób, które co najmniej osiem miesięcy temu przyjęły drugą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, otrzymało dziś SMS-a z informacją o możliwości zarejestrowania się na tak zwaną dawkę przypominającą.

Czeskie ministerstwo zdrowia zaleca podawanie trzeciej dawki osobom z grup ryzyka: seniorom, osobom przewlekle chorym, medykom i personelowi domów opieki. Trzecią dawkę będzie mogła jednak otrzymać każda zaszczepiona osoba. Do końca września taką możliwość będzie miało w Czechach około 40 tysięcy osób. Natomiast do końca roku liczba ta wyniesie ponad milion.

Według danych ministerstwa zdrowia, w pełni zaszczepione jest 55 procent populacji Czech. W ciągu ostatniej doby odnotowano 182 zakażenia koronawirusem, o 46 więcej niż przed tygodniem. W szpitalach przebywa 147 pacjentów z COVID-19, a stan około trzydziestu z nich jest określany jako ciężki.
Relacja Wojciecha Stobby (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty