Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Rząd poinformował, że kopalnia węgla brunatnego w Turowie nie zostanie zamknięta. źródło: https://elturow.pgegiek.pl/strona-glowna
Rząd poinformował, że kopalnia węgla brunatnego w Turowie nie zostanie zamknięta. źródło: https://elturow.pgegiek.pl/strona-glowna
Nałożenie kar w sprawie kopalni Turów przez Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej to działania poza zakresem kompetencji Trybunału - powiedział europoseł Prawa i Sprawiedliwości Karol Karski.
Według niego, kary finansowe mogą być orzekane wyłączenie po zakończeniu postępowania, a nie jako środek tymczasowy.

- Działalność kopalni Turów jest ściśle związana z bezpieczeństwem energetycznym Polski, a rząd polski wykazał związek między kopalnią a elektrownią Turów - mówi Kurski. Eurodeputowany przypomniał, że elektrownia zasilana węglem brunatnym musi mieć bieżące dostawy tego surowca, a węgla brunatnego nie można przewozić na duże odległości.

W piątek w Pradze ma odbyć się kolejna runda polsko-czeskich negocjacji w sprawie polskiej kopalni węgla brunatnego Turów. Rozmowy trwają z przerwami od 17 czerwca.
- Działalność kopalni Turów jest ściśle związana z bezpieczeństwem energetycznym Polski, a rząd polski wykazał związek między kopalnią a elektrownią Turów - mówi Kurski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty