Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/Dan_Liszkiewicz
Fot. twitter.com/Dan_Liszkiewicz
Mieszkaniec Zielonej Góry na jednym z osiedli przepiłował i zdewastował przydrożny krzyż z figurą Jezusa Chrystusa. Wcześniej cytował wypowiedz szczecińskiego posła Sławomira Nitrasa o konieczności "opiłowania katolików".
Chodzi o Kacpra Szoka, który prowadzi na Facebooku antyklerykalny profil. Pod koniec sierpnia, po wypowiedzi posła Platformy Obywatelskiej Sławomira Nitrasa o konieczności "opiłowywania katolików z przywilejów", którą wygłosił podczas Campusu Polska, Kacper Szoka zacytował szczecińskiego polityka opatrując jego wypowiedz własnym komentarzem. Napisał: "Uważam, że za naszego życia katolicy w Polsce staną się mniejszością”.

W poniedziałek dokonał dewastacji przydrożnego krzyża. Na nagraniu, które zamieścił w internecie, widać jak mężczyzna obcina krzyż piłą. Na facebookowym profilu Facebooka sprawca dewastacji napisał: "Precz z przydrożnymi krzyżami. To symbol nienawiści i śmierci. A obok szkoła jest. Bo stawianie czegoś takiego na siłę jest przeciw ludziom".


Parafianie, którzy ustawili krzyż, powiadomili policję o dewastacji. Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone z art. 196 kodeksu karnego mówiącego o odpowiedzialności za obrazę uczuć religijnych. Zgodnie z nim, sprawcy tego przestępstwa grozi nawet do dwóch lat więzienia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty