Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
NATO ponownie zajmą się sytuacją na granicy polsko-białoruskiej. W przyszłym tygodniu o sprawie będą rozmawiać ministrowie spraw zagranicznych Sojuszu w czasie posiedzenia w stolicy Łotwy. Zapowiedział to sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.
Szef NATO poinformował na konferencji prasowej w Brukseli, że w niedzielę razem z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen będzie na Litwie, a w poniedziałek przyleci na Łotwę. Ma tam rozmawiać o wydarzeniach ostatnich tygodni na granicy z Białorusią. We wtorek i w środę w Rydze zaplanowane jest spotkanie polityków z krajów NATO.

- Ministrowie z państw NATO zajmą się sytuacją na granicy z Białorusią i cynicznym wykorzystywaniem podatnych na to ludzi przez reżim Łukaszenki, który chce w ten sposób wywrzeć presję na naszych sojuszników: Polskę, Łotwę i Litwę - dodał Jens Stoltenberg.

W czwartek szef NATO rozmawiał na ten temat z polskim prezydentem. Andrzej Duda proponował zwiększenie wojskowej obecności Sojuszu na wschodniej flance. Nie był to jednak formalny wniosek ze strony Polski.

Ministrowie mają też podczas spotkania w Rydze rozmawiać o ostatnich działaniach Rosji, która po raz drugi w tym miesiącu gromadzi wojska i broń przy granicy z Ukrainą.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty