Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Rosja od 2020 r. ma zamknięte granice dla obywateli większości państw Unii Europejskiej, w tym dla Polaków. Fot. www.pixabay.com/photo-2102488 (domena publiczna)
Rosja od 2020 r. ma zamknięte granice dla obywateli większości państw Unii Europejskiej, w tym dla Polaków. Fot. www.pixabay.com/photo-2102488 (domena publiczna)
Rosja wprowadziła dodatkowe restrykcje w połączeniach lotniczych, w związku z zagrożeniem rozprzestrzenienia się nowego wariantu koronawirusa.
Rosyjskie służby sanitarne powiadomiły, że na terenie Federacji nie wykryto zakażenia wariantem Omikron. Jednocześnie zlecono laboratoriom medycznym zbadanie skuteczności rodzimych szczepionek w przeciwdziałaniu nowemu wariantowi patogenu.

Od niedzieli Rosja zawiesiła połączenia lotnicze z częścią krajów afrykańskich. Do Rosji nie zostaną wpuszczeni między innymi obywatele Botswany, Namibii, Republiki Południowej Afryki, Lesotho i Tanzanii.

Federacja Rosyjska zamknęła również czasowo granicę dla przybywających z Hongkongu. Natomiast pasażerowie przylatujący z Chin, Izraela i Wielkiej Brytanii muszą na lotnisku wykonać test antywirusowy.

Rosja od 2020 r. ma zamknięte granice dla obywateli większości państw Unii Europejskiej, w tym dla Polaków. Wjechać na teren Federacji mogą tylko dyplomaci i oficjalne delegacje, osoby rodzinnie związane z obywatelami Rosji, pracownicy rosyjskich firm oraz instytucji i ci, którym specjalną zgodę wydadzą miejscowe władze.

W samej Rosji sytuacja epidemiczna jest trudna. Codziennie wykrywanych jest około 34 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. W ciągu doby umiera ponad 1200 pacjentów chorych na Covid-19.
Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty