Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Prezydent Andrzej Duda. Fot. prezydent.pl
Prezydent Andrzej Duda. Fot. prezydent.pl
Przywódcy państw Grupy Wyszehradzkiej, zebrani na szczycie w Budapeszcie, wyrazili solidarność z krajami Unii Europejskiej i NATO, stojącymi w obliczu ataku hybrydowego na granicy z Białorusią.
Prezydent Andrzej Duda podziękował uczestnikom szczytu za wyrażenie solidarności z Polską. Podkreślił, że broni ona nie tylko swojej granicy. - Proszę pamiętać o tym i cieszę się, że wszyscy zwracają na to uwagę, że dziś Polska broni nie tylko swojej granicy, ale przede wszystkim broni granicy UE wywiązując się ze swoich zobowiązań europejskich jako członek Unii Europejskiej, broni także granicy Sojuszu Północnoatlantyckiego. Tak postrzegamy nasze zobowiązanie - powiedział prezydent Duda.

Przyjęta na szczycie deklaracja głosi, że "działania białoruskiego reżimu są nie do przyjęcia w normalnych relacjach pomiędzy państwami". Zdecydowanie protestujemy przeciwko cynicznemu wykorzystywaniu ludzi - oświadczyli przywódcy Grupy Wyszehradzkiej.

Politycy przyjęli też deklarację w sprawie pandemii. Wezwali w niej wszystkich obywateli, aby jak najszybciej się zaszczepili.
Prezydent Andrzej Duda podziękował uczestnikom szczytu za wyrażenie solidarności z Polską. Podkreślił, że broni ona nie tylko swojej granicy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty