Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Jan Pachlowski
Fot. Jan Pachlowski
W tym roku, wyjątkowo trudno jest zamówić go na imprezy dla dzieci czy te firmowe, związane ze świętami.
Tutejsze media podkreślają, że w tym roku to wcale nie jest takie oczywiste, że na świąteczne imprezy zarówno do dzieci czy dorosłych przybędzie święty Mikołaj.

Firmy, które zapewniają ich obecność, starają się zaspokoić popyt. Jednak obecnie jest to wyjątkowo trudne. Stacja CNN informuje, że w 2021 roku jest o 10% mniej Świętych Mikołajów, podczas gdy prośby o ich zatrudnienie wzrosły ponad dwukrotnie, w porównaniu do poziomów sprzed pandemii.

Wszelkie rezerwacje zostały wyprzedane już miesiąc temu, o trzy tygodnie wcześniej niż miało to miejsce przed pandemią, a ludzie wciąż chcą zamawiać. Pandemia zachęciła też Świętych Mikołajów do porzucenia czerwonych płaszczy.

Według ankiety przeprowadzonej przez jeden z tutejszych sklepów z zabawkami, w tym roku jest 18 procent mniej zatrudnionych przez nich Mikołajów niż w ostatnich latach.

Przeciętny pracujący Mikołaj ma około 60 lat i waży 115 kilogramów, co sprawia, że jest on narażony na wysokie ryzyko infekcji koronawirusem. To jeden z głównych powodów, dlaczego jest ich mniej.
Relacja Jana Pachlowkiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty