Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

W Chinach w pełni zaszczepiono już prawie 80 proc. społeczeństwa. źródło: https://pixabay.com/pl/photos/5483516/viarami/CC0 - domena publiczna
W Chinach w pełni zaszczepiono już prawie 80 proc. społeczeństwa. źródło: https://pixabay.com/pl/photos/5483516/viarami/CC0 - domena publiczna
Główny chiński ekspert w dziedzinie pandemii Covid-19 poinformował, że Chiny mogą zmienić swoją strategię wobec walki z koronawirusem, jeśli m.in. śmiertelność spadnie do poziomu poniżej 0,1 proc.
W Chinach realizowana jest tzw. polityka zera tolerancji wobec koronawirusa, co skutkuje jednymi z najbardziej restrykcyjnych ograniczeń pandemicznych na świecie.

Prof. Zhong Nanshan uważa, że powrót do "normalności" w kontekście koronawirusa w przypadku Chin możliwy będzie po obniżeniu śmiertelności do 0,1 proc., co odpowiada poziomowi przy infekcjach ze spektrum grypy. W Chinach w pełni zaszczepiono już prawie 80 proc. społeczeństwa.

W opinii chińskich ekspertów duży procent zaszczepionych mieszkańców w Kantonie i Nankinie sprawił, że podczas wykrytych tam niedawno ognisk koronawirusa nie odnotowano przypadków śmiertelnych z powodu zakażenia wariantem Delta. Na chińskim rynku dostępne są wyłącznie szczepionki chińskich producentów, które mają niższą skuteczność od oferowanych przez zachodnie koncerny farmaceutyczne.

Zhong Nanshan stwierdził, że w Chinach nie ma obaw przed nowym wariantem patogenu, ze względu na obowiązujące tu od 20 miesięcy ograniczenia pandemiczne, które są jednymi z najbardziej restrykcyjnych na świecie.
Relacja Tomasza Sajewicza (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty