Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Na początku przyszłego tygodnia prezydent Andrzej Duda przekaże rządowi ustalenia ze spotkania z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim w Wiśle - poinformował szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.
Prezydenci rozmawiali o bezpieczeństwie, współpracy militarnej oraz energetycznej i relacjach dwustronnych. - Po konsultacjach rozpocznie się wprowadzanie w życie podjętych postanowień - mówił Soloch. - Wtedy także ustalenia zostaną podane do informacji publicznej. Prezydent Andrzej Duda chce, by w obecnej trudnej sytuacji polityka władz Polski była spójna.

Podczas rozmów w Wiśle prezydent Andrzej Duda przekazał prezydentowi Ukrainy, że jego kraj może liczyć na wsparcie Polski. Nie zapadły jeszcze decyzje o wsparciu materialnym. Udzielają go już niektóre państwa NATO. Broń wysłały między innymi Wielka Brytania i Czechy, natomiast Niemcy zaoferowały budowę szpitala polowego. Kanada udzieli Ukrainie pożyczki w wysokości 120 milionów dolarów kanadyjskich.

Rozmowy Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego odbywały się przez dwa dni: w czwartek i piątek.

Jak mówił po ich zakończeniu szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch, Polska wspiera Ukrainę i sprzeciwia się ustępstwom wobec Rosji.

Na razie nie ujawniono decyzji, jakie zapadły w Wiśle m.in. tych w sprawie formy wsparcia Polski dla Ukrainy wobec groźby agresji Rosji na ten kraj.
- Po konsultacjach rozpocznie się wprowadzanie w życie podjętych postanowień - mówił Soloch.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty