Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Źródło: pixabay.com / geralt
Źródło: pixabay.com / geralt
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że właściwym miejscem do rozmów Ukrainy z Rosją byłaby Jerozolima.
W niedzielę ukraiński przywódca przemawiał do izraelskich parlamentarzystów za pośrednictwem łącza wideo.

We wczorajszym wystąpieniu, ukraiński przywódca stwierdził, że rozmowy między Kijowem a Moskwą na najwyższym szczeblu są niezbędne.

"Wystąpiłem w Knessecie przed wszystkimi parlamentarzystami i członkami rządu Izraela. Ale przede wszystkim w imieniu wszystkich Ukraińców rozmawiałem z narodem Izraela, który - jestem o tym przekonany - rozumie nas jak wolni ludzie wolnych ludzi. Premier Izraela Naftali Bennett próbuje znaleźć sposób na negocjacje z Rosją. Jesteśmy wdzięczni za wszelkie wysiłki, które prowadzą do tego, byśmy - wcześniej czy później - zaczęli rozmawiać z Rosją. Może w Jerozolimie - to właściwe miejsce, aby znaleźć pokój. Jeśli jest to możliwe" - dodał Wołodymyr Zełenski.

W poniedziałek kontynuacja negocjacji ukraińsko-rosyjskich. Rozmowy przedstawicieli delegacji odbędą się online. Poinformował o tym doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak. Dodał, że kolejną rundę negocjacji pokojowych poprzedziły "niezwykle intensywne prace w podgrupach roboczych".
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że właściwym miejscem do rozmów Ukrainy z Rosją byłaby Jerozolima.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty