Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: twitter.com/DefenceU
źródło: twitter.com/DefenceU
Według Sztabu Generalnego ukraińskiej armii Rosjanie ostatniej doby atakowali głównie w obwodach donieckim i ługańskim na wschodzie kraju. Ukraińcy prowadzą ofensywę w obwodzie charkowskim.
W nocy Rosja ostrzelała obiekty wojskowe przy granicy z Polską. Trwa 83. dzień wojny na Ukrainie.

Jak czytamy w raporcie Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy - ostatniej doby - Rosjanie w Donbasie bezskutecznie szturmowali pozycje ukraińskiej armii w kierunku Łymanu, Bachmutu, Awdijiwki i Kurachowego.

W rejonie Siewierodoniecka w okolicach wsi Syrotyne Rosjanie doznali strat i musieli się wycofać. Ostatniej doby w obwodach donieckim i ługańskim odparto 11 szturmów wroga. Zniszczono 5 czołgów, 6 systemów artyleryjskich, 12 transporterów opancerzonych.

W obwodzie charkowskim Rosjanie próbują bronić swoich pozycji i powstrzymywać ofensywę ukraińskiej armii. Na południowym odcinku frontu wzdłuż granic obwodu chersońskiego Rosjanie ostrzeliwali z artylerii pozycje ukraińskiej armii, oraz obiekty cywilne.

W nocy Rosjanie ostrzelali za pomocą rakiet poligon w Jaworowie w obwodzie Lwowskim w pobliżu granicy z Polską. W nocy także ukraińskie władze poinformowały o ewakuowaniu z zakładów Azowstal w Mariupolu ponad 260 ukraińskich żołnierzy, w tym ponad 50 rannych. Wojskowi mają być wymienieni na rosyjskich jeńców.
Relacja Pawła Buszko (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty