Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / EvgeniT (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / EvgeniT (CC0 domena publiczna)
Ukraińscy żołnierze wyzwalają miejscowości na południu kraju. Oficjalnie, ukraińskie władze poinformowały o zwolnieniu dwóch wsi w obwodzie chersońskim.
Jednocześnie trwa dalsza ofensywa w okolicach Łymanu, po niedawnym wyparciu Rosjan z tego miasta w obwodzie donieckim.

Sukcesy ukraińskiej armii nie ograniczają się jedynie do niedawnego wyzwolenia Łymanu w Donbasie - mówił o tym prezydent Wołodymyr Zełenski w swoim ostatnim przemówieniu. Podziękował on ukraińskim żołnierzom ze 129. brygady z Krzywego Rogu, którzy wyróżnili się wyzwalając Archangielskie i Myrolubiwkę w obwodzie chersońskim.

Według nieoficjalnych informacji, ukraińska armia na północy obwodu chersońskiego zdobyła także wsie Zołota Bałka, oraz Chreszczeniwka i kieruje się w kierunku miejscowości Dudczany.

Tymczasem Ukraińskie wojsko kontynuuje działania bojowe po wyzwoleniu Łymanu w obwodzie donieckim. Zdobycie tego miasta to duży sukces ukraińskiej armii dający możliwość ofensywy w Donbasie - przede wszystkim w kierunku obwodu ługańskiego.

Jak informuje dowództwo wschodniego zgrupowania Sił Zbrojnych Ukrainy, Ukraińcy w pobliżu Łymanu wyzwolili wieś Torskie po drodze do miasta Kreminna i ostrzeliwują Rosjan w samej Kreminnej.
Relacja Pawła Buszki [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty