Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 domena publiczna)
Ukraińska armia osiąga sukcesy na południu kraju, w prawobrzeżnej części obwodu chersońskiego. Udało się jej tam wyzwolić w ostatnim czasie osiem miejscowości, potwierdziło Dowództwo Operacyjne "Południe" ukraińskiej armii.
Ukraińcom udało się wejść na około 20 km wgłąb okupowanego terytorium. Wyzwolone wsie to m.in. Dawydiw, Brid, Zołota Bałka, Lubimiwka i Chreszczeniwka. Znajdują się one na pograniczu chersońszczyzny z obwodem mikołajowskim i dniepropietrowskim, między rzeką Ingulec, a Dnieprem. Tam ukraińska armia przesuwa się na południe wzdłuż rzeki Dniepr.

Z kolei według raportu amerykańskiego Instytutu Badań nad Wojną, Rosjanie na tym odcinku wycofują się na południe w kierunku Berysławia. Jednocześnie - jak czytamy - oddziały rosyjskie są tam słabo wyposażone. Ukraińcy od tygodni ograniczają możliwość rosyjskich dostaw ostrzeliwując przeprawy przez Dniepr.

Trwa też ofensywa ukraińskiej armii w okolicach niedawno zdobytego Łymanu w obwodzie donieckim. Tam ukraińskie oddziały nacierają w kierunku obwodu ługańskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty