Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Kancelaria Premiera
Fot. Kancelaria Premiera
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że rząd oczekuje od samorządów pełnej współpracy przy docieraniu do obywateli ze wsparciem, związanym z wysokimi cenami prądu i problemami z dostępnością nośników energii.
Jak mówił szef rządu podczas spotkania z samorządowcami w kancelarii premiera, samorządy powinny się włączyć m.in. w proces dystrybucji węgla. Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w planach jest wprowadzenie dopłaty, która ma dodatkowo pomóc samorządom w organizowaniu dostaw. Jak wyjaśniał, ma ona sprawić, że realna cena będzie oscylować wokół 2 tysięcy złotych.

- Jeżeli importowany węgiel będzie kosztował 2300-2500 zł, dopłacimy różnicę samorządom, aby wystarczyło na transport do miejsca, w którym odbędzie się lokalna dystrybucja - mówił premier.

Szef rządu zapowiedział także, że będzie specjalna taryfa energetyczna dla samorządów, przez co wzrosty cen prądu nie będą tak drastyczne.

- Po naszych zmianach, dopłatach z budżetu państwa i innych źródeł, ta cena będzie niewiele wyższa, niż była w drugim kwartale - zapewnił.

Premier mówił też o specjalnej taryfie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Szczegóły mają zostać zaprezentowane w przyszłym tygodniu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty